Wizyta delegacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Na zaproszenie Wójta Gminy Rewal Konstantego Tomasza Oświęcimskiego naszą gminę odwiedziła delegacja z Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Spotkania dotyczyły współpracy ze Stowarzyszaniem Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego oraz naszego muzeum. Szeroko omawiano możliwości współpracy wystawienniczej w kontekście zakończenia pierwszego etapu budowy Rybackiego Parku Etnograficznego przy latarni morskiej w Niechorzu.
Odwiedzili nas Irena Rodzik – Kierownik Działu Konserwacji Muzealiów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Artur Fonżychowski, Kierownik Działu Etnologii Morskiej, opiekun zbiorów Oddziału NMM – Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz Zbigniew Szewczyk – Szef ochrony – Dział Bezpieczeństwa i Ochrony NMM.
Delegacja pracowników Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oprócz wystaw w naszej placówce odwiedziła teren budowy Rybackiego Parku Etnograficznego, Latarnie morską, MuzeON i ruinę kościoła na klifie w Trzęsaczu.
Już wkrótce odbędzie się rewizyta w Muzeum Rybołówstwa w Helu i w Muzeum Zalewu Wiślanego, w ramach podróży studyjnej Szlakiem dobrych praktyk.