Europejskie Dni Dziedzictwa 2023 Spacer historyczny ulicami dawnego Niechorza.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu w ramach tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza 23 września o godz. 15.00 na Spacer historyczny ulicami dawnego Niechorza.

Tegoroczne  wydarzenie składa się z dwóch części: prelekcji i spaceru. Prelekcja ma charakter wprowadzenia do tematu: przedstawiony zostanie zakres spaceru i głównych wątków związanych z omawianymi dalej obiektami historycznymi (m. in. postać Lovisa Corintha i Georga Rolla) oraz pokazanie źródeł archiwalnych, którymi posługiwali się autorzy opracowując zagadnienia (np. księgi wieczyste, katastralne, mapy, prospekty reklamowe, pocztówki, …). Podczas spaceru ulicami Kolejową, Parkową i Krakowską zaprezentowanych zostanie 16 wybranych budynków z omówieniem ich przed oraz powojennej historii. Obiekty zostaną pokazane na dawnej fotografii oraz przedstawione jak były reklamowane przed II wojną światową. Omówione zostaną także różne odkryte dotyczące ich historie. Popołudnie zakończymy przy muzyce na żywo na terenie przy Muzeum.

Prowadzenie prelekcji i spaceru historycznego: Witold Postrach (kolekcjoner) oraz Jarosław Juszczak (archiwista i historyk).

W dniu 23 września w związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum oraz punkt informacji turystycznej będą zamknięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑