NOC MUZEÓW 20 MAJA 2023

NOC MUZEÓW już w najbliższą sobotę 20 maja od godziny 16.00!!!
Zaczynamy o godzinie 16.00 zwiedzaniem naszych wystaw z przewodnikiem.
O godzinie 17.00 adiunkt muzeum Marzena Dewor zabierze Was w fascynujący świat bałtyckich bursztynów. Pradawne światy zaklęte w grudkach zastygłej żywicy tysiące lat temu. 🙂
O godzinie 18.00 zapraszamy na wykład  Michała Ostrowskiego. Prowadzący kanał youtube Ostry na dziko opowie nam o rybołówstwie od czasów pradziejowych, aż po czasy współczesne. Historia, zabytki i repliki zabytków na wyciągnięcie ręki.
Na godzinę 18.00 zapraszamy dzieci! 🙂
Specjalnie dla nich Agnieszka Ostrowska przeprowadzi zajęcia kreatywne „Morszczyn – tu kryje się potwór!”. 😃
Podczas zajęć dzieci będą tworzyły kolaże przedstawiające morszczyn pęcherzykowaty oraz przedstawicieli planktonu. Gotowe prace staną kanwą opowieści o podmorskich przygodach! A może nie tyko podmorskich…
Cóż wieczorową porą może nas ukołysać lepiej niż muzyka morska? O godz. 19.00 koncert szanty i inne bajania Mariusza Ściesińskiego wraz z przyjaciółmi  wybrzmią w plenerze naszego Muzeum.
Nie zabraknie przysmaków kulinarnych. Pani Aleksandra Budner- Wachowiak w pokazie kulinarnym odkryje przed nami sekrety „Niechorskich Koreczków Neptuna”, które jako produkt regionalny- Perła 2008 zachwycą niejednego miłośnika śledzia 🙂 Pani Aleksandra już szykuje dla nas jeszcze kilka niespodzianek.
Zapraszamy WAS na NOC MUZEÓW !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑