Nowa Rada Muzeum

9 maja 2023 roku w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu  odbyło się uroczyste spotkanie. Podziękowaliśmy za mijającą kadencję oraz owocną współpracę członkom Rady Muzealnej: Barbarze Kral, Ewie Biernackiej – Fröhlich, Elżbiecie Kamińskiej, Annie Kusztelak oraz Pawłowi Pawłowskiemu.
Pracę Rady podsumował Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski oraz dyrektor Muzeum Dominika Winiarska – Chodziutko. Jak podkreślił Pan Wójt – Obecni tu ludzie, to nie ludzie którym zależy na tytułach i prestiżowych stanowiskach, to ludzie którym się chce, prawdziwi aktywiści, ludzie którym zależy na lokalnej społeczności.
Na drugą czteroletnią kadencję 2023-2026 powołano: Wandę Szukałę – Błachutę, Ewę Biernacką – Fröhlich, Stanisława Horoszko, Sebatiana Kuzickiego oraz Wojciecha Pawluka vel Mikołajczuka.
Przewodniczącym drugiej kadencji Rady został Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk.
Członkom nowo powołanej Rady gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz kultywowania dziedzictwa oraz rozwoju Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.