Wieczornica Sybiracka w Muzeum

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaprasza na Wieczornicę Sybiracką

W czwartek 27 lutego o godzinie 18.00 zapraszamy na wykład Małgorzaty Szumskiej zatytułowany „Przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii”. Małgorzata Szumska jest autorką znanej publikacji pt. „Zielona sukienka”, w której relacjonuje własną podróż śladami przodków. Podróżniczka przemierzyła samotnie Syberię i Kazachstan, aby odwiedzić miejsca, do których zesłani zostali jej dziadkowie.
Podróż Szumskiej to hołd dla pokolenia ludzi, których wojna rzuciła w najodleglejsze rejony Rosji i Kazachstanu, gdzie musieli w nieznanym sobie miejscu i dramatycznie trudnych warunkach budować swoje życie codzienne i próbować przetrwać z nadzieją na rychły koniec wojennej zawieruchy.
Spotkanie będzie okazją do rozmowy z autorką, która przez pryzmat doświadczeń rodzinnych, uhonorowała ważną gałąź naszej wspólnej historii.
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.