Ferie zimowe w Gminie Rewal

Ferie zimowe dla uczniów szkół zachodniopomorskich rozpoczną się już 10 lutego. W Gminie Rewal przygotowano program obfitujący w atrakcje.

 

W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, gdzie codziennie o godz.11.00 planowane są wydarzenia specjalne dla dzieci i młodzieży.

 

 

10.02. poniedziałek – Zumba dla najmłodszych

Na dobry początek ferii, zapraszamy na zajęcia zumby, czyli porcję dynamicznej choreografii inspirowanej tańcami latynoamerykańskimi. Warto przyjść w wygodnym obuwiu i stroju sportowym.

 

11.02. wtorek – Szable, miecze i topory – warsztaty z prezentacją uzbrojenia

Średniowiecze to niezwykle popularna epoka w dziejach świata. Czerpie z niej popkultura, filmy historyczne, gry i książki. Na średniowiecznych obrazach opiera się baśniowy świat fantasy, w tym ten wykreowany przez Tolkiena i Sapkowskiego. Na pewno wiele osób zastanawia się jak wyglądała, ile ważyła, a także jak posługiwano się bronią białą. Na te pytania odpowie Michał Ostrowski, popularyzator historii specjalizujący się w odtwarzaniu realiów wczesnego średniowiecza.

Słodkie serduszka – zajęcia kulinarne

Na zbliżające się Walentynki przygotujemy słodkie wypieki. Pojawią sie nie tylko wymyślne formy ciasteczek – każdy będzie mógł udekorować swoje ciasteczka za pomocą różnych akcesoriów i poznać techniki zdobienia.

 

12.02. środa – I ty możesz zostać malarzem – warsztaty plastyczne

Najmłodsi adepci dowiedzą się jak rozwijać swoją pasję do malarstwa, a kto jeszcze nie próbował malować na płótnie, będzie miał okazję spróbować swoich sił pod okiem profesjonalisty. Dowiemy się jakich technik używać i jak łączyć ze sobą barwy.

 

13.02. czwartek – Chabrowe pomysły na Walentynki – zajęcia florystyczne

Pracownia Florystyczna Chabrowe Pole zaprasza najmłodszych na zajęcia florystyczne, których motywem przewodnim będzie przygotowanie kwiatowych dekoracji na Walentynki.

 

14.02. piątek – Detektyw na tropie zagadek – gra terenowa po Muzeum

Zapraszamy do udziału w grze terenowej, której akcja rozgrywać się będzie na terenie Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Muzeum pełne będzie zagadek, które uczestnicy będą musieli odkryć i rozwiązać na własną rękę!

Zagadki bursztynu – warsztaty edukacyjne

Bursztyn i jego niezwykłe właściwości stanowiły zagadkę od wieków, a my odkryjemy jego tajemnice! Za pomocą doświadczeń i eksperymentów nauczymy się odróżniać prawdziwe bursztyny.

 

W drugim tygodniu ferii zapraszamy do Sali Wystawienniczej w Rewalu (dawna świetlica), gdzie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu przygotował równie atrakcyjny program dla uczniów:

 

17.02 poniedziałek, godz. 9.00-14.00 – warsztaty twórcze, zabawy ruchowe, gry świetlicowe

W zależności od wieku uczestników, dopasowane zostaną do ich zainteresowań zajęcia twórcze, jak i ruchowe, tak aby dzieci spędziły czas kreatywnie.

18.02.20 wtorek, godz. 9.00- 14.00 – MuayThai, czytanie bajek, zajęcia plastyczne

Zajęcia z tajskiego boksu, a następnie warsztaty plastyczne i czytanie bajek sprawią, że rozrywkę znajdą dla siebie zarówno wielbiciele aktywności fizycznej, jak i wyzwań twórczych.

19.02. środa, godz. 8.00-15.00 – wycieczka do Marianowa – dom chleba /dzieci przedszkolne z rodzicami, wstęp opiekuna 38,00zł/

Chlebowy Dom w Marianowie oferuje dzieciom nie tylko prezentację pracy piekarza, ale samodzielny wypiek chleba i warsztaty uczące jak odróżnić poszczególne zboża, a także jak wygląda proces mielenia mąki żarnami.

20.02 czwartek, godz. 9.00- 14.00 – gimnastyka z przyborami, j. niemiecki, śpiewamy razem

Przedostatni dzień ferii w Sali Wystawienniczej to zajęcia fizyczne połączone z nauką języka niemieckiego i wspólnym śpiewaniem.

21.02. piątek, godz. 9.00- 14.00 – pieczenie ciasteczek, zajęcia taneczne, gry świetlicowe.

Na finał ferii zimowych, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu zaplanował wspólne pieczenie ciasteczek oraz zajęcia taneczne.

 

Z uwagi na zajęcia ruchowe, obowiązuje strój sportowy, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu zapewnia drugie śniadanie i słodki poczęstunek.

Na zajęcia w drugim tygodniu ferii zapisy w szkołach, przedszkolach u wychowawców do dnia 07.02.2020r.

 

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na wydarzenia organizowane przez Gminę Rewal!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑