„Kotwica” 2023

W miniony piątek 18 sierpnia br., w plenerze Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu odbył się już po raz trzeci Piknik Szantowy „Kotwica”.

Liczna publiczność zgromadzona w piątkowe popołudnie miała  wspaniałą okazję aby posłuchać znanych i lubianych zespołów w utworach morza, marzeń, wiatru i przygody. Jako pierwsi na scenie zagrali Krzysztof „Cywil” Cywiński z synem Michałem, następnie wystąpił Mariusz „Zejman” Ściesiński z zespołem Puzon Band. Grupa Mark Twain w trakcie swojego występu upamiętnił Jerzego Porębskiego, który związany był z Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu w jego kultowej piosence „Gdzie ta keja”. Szantowy letni wieczór zakończył występ zespołu z Bydgoszczy Własny Port, który trzykrotnie bisował dla rozśpiewanej publiczności.  Obok koncertów i popołudniowego relaksu na leżaku w kameralnej atmosferze, zapewnione zostały również atrakcje dla najmłodszych, które prowadziła „Klaudinka Misia”. Regionalne przysmaki przygotowane przez lokalnych mistrzów kulinarnych: Aleksandrę Budner-Wachowiak i Krzysztofa Cywińskiego cieszyły się dużym powodzeniem. Podczas pikniku zaprezentowały się także stoiska rękodzieła, w tym Bałtycka Manufaktura Słodkości, która zapewniła słodkie nagrody dla uczestników konkursów.