Piknik szantowy KOTWICA 2024 już za nami!

Ach co to był za rejs! Aż żal było rzucać … Piknik szantowy „KOTWICA 2024” już za nami.
Choć pogoda nie dopisała ( w taki upał chętniej leży się na plaży ) dopisali goście naszego pikniku.
W kameralnej atmosferze muzealnego pleneru raczyli się bułką ze śledziem, 🍰, kiełbaskami z grilla, lemoniadą i … nadmorską muzyką na żywo.🎸🎶🎤🙂
Piknik, w rodzinnej atmosferze otworzyli; Zastępca Wójta Gminy Rewal Dominika Winiarska-Chodziutko, Sołtys Niechorza Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk oraz dyrektor naszego muzeum Martyna Smolnik.
⛵️GEBO Trio wprowadzał w nastrój przedwojennymi szlagierami oraz klasyką, w której słychać było dalekie nuty.
⛵️Krzysztof „Cywil” Cywiński nadmorskimi pieśniami osadził nas nad Bałtykiem, otwierając blok muzyki szantowej piosenką Jerzego Porębskiego, a kończąc, wraz z synem Michałem tęskną pieśnią o oceanie i amerykańskim klasykiem śpiewanym m.in. przez Raya Charlesa „Georgia on My Mind”.
⛵️Mariusz „Zejman” Ściesiński prowadził nas przez nadmorskie światy pełne nostalgii, słonej bryzy i łopoczących żagli. Mariusz przypomniał piosenki wielkich bardów zaczynając od Przemka „Ice” Mordalskiego i jego „Ucieczki” w której, nieżyjący już artysta, opowiedział o emigracji z Bełchatowa do Trzebiatowa. Wspominał Jurka Porębskiego, którego tekstem relacjonował grę w brydża na trasie ze Świnoujścia do Walvis Bay.
⛵️Gwiazdą wieczoru był poznański zespół „Grupa Trzymająca Ster”. Brawurowy koncert, z dużą dawką dobrego humoru rozbujał publikę. Wspólnie odśpiewaliśmy „szanty masowego rażenia”, np. „Pacyfik” zespołu Atlantyda, odegrany jako happening w czasie którego wykorzystano, wykonany przez zespół, parawan plażowy z narysowanym tekstem szanty. Nie zabrakło również autorskich pieśni.
⛵️Towarzyszył nam jarmark rękodzieła przygotowany przez Natalię Szozda z Trzebiatowa, Miody Cedyńskie z pasieki Pawlikowskich i Bałtycka Manufaktura Słodkości. Zainteresowaniem cieszył się nasz muzealny konkurs wiedzy o morzu.
⛵️Dzieci bawiły się z „Pirrrrratami”, a dorośli próbowali uzyskać oryginalny przepis na bułki ze śledziem i śledzia w śmietanie serwowane przez panią Aleksandrę Budner Wachowiak.
⛵️Przez całe popołudnie można było wspomóc groszem zbiórkę na leczenie małego Krzysia Zawady.
Organizatorem wydarzenia była Gmina Rewal rewal.pl, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, a partnerowały nam Wodociągi Rewal Sp. z o.o. Wodociągi Rewal
Jeśli chcecie zobaczyć prawdziwe kotwice… Zapraszamy do odwiedzin w naszym muzeum!