XXI Święto Śledzia Bałtyckiego

W sobotę 6 lipca 2024 roku, na placu przy Latarni Morskiej w Niechorzu już po raz 21 odbyło się Święto Śledzia Bałtyckiego! 🐟🌞  Tegoroczne wydarzenie obfitowało jak na święto „króla Bałtyku” w wiele różnorodnych atrakcji.
🔸 Występy muzyczne:
Na naszej scenie wystąpiły zespoły, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń muzycznych:
Szantyman
Mark Twain
Klang
North Cape
Majtki Bosmana
🔸 Gotowanie gigantycznego paprykarzu na prawie 1000 porcji było niesamowitym wydarzeniem, które przyciągnęło tłumy! Dziękujemy Radiu Szczecin za wsparcie i wspólną zabawę.
🔸 Stoiska z daniami rybnymi:
Liczne stoiska kusiły różnorodnością dań rybnych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Smaki morza na najwyższym poziomie!
🔸 Konkurs kulinarny na „Najlepszą potrawę ze śledzia”:
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności naszym zwycięzcom!
🥇 Lucyna Kuzicka za „Tatar ze Śledzia”
🥈 Magdalena Siara ze smażalni „U Jacha” w Niechorzu
🥉 Aleksandra Budner-Wachowiak z „Przysmakiem Pani Eli”
🔸 Degustacja przysmaków ze śledzia:
Można było spróbować różnorodnych przysmaków ze śledzia przygotowanych przez lokalnych kucharzy i restauratorów.
🔸 Animacje dla dzieci:
Najmłodsi bawili się świetnie dzięki atrakcjom takim jak dmuchaniec, brokatowe tatuaże, strefa klocków i deski do balansowania.
🔸 Jarmark rękodzieła i lokalni wystawcy:
Nie zabrakło również pięknych wyrobów rękodzielniczych, które można było podziwiać i zakupić na naszym jarmarku. Dziękujemy lokalnym wystawcom za ich wspaniałe produkty i zaangażowanie, które uczyniły to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i świetną zabawę! Już nie możemy się doczekać kolejnego Święta Śledzia! 🎉🐟