Wakacje w Muzeum

Zapraszamy wszystkich w wolej chwili do odwiedzenia Naszego Muzeum 🙂

Czekają na Państwa wystawy stałe, które przybliżają historię rybactwa i rybołówstwa, pracę rybka, przedstawiają przyrządy nawigacyjne, piaski Wybrzeży Świata, przyrodę Bałtyku jak i dwie wystawy czasowe. Pierwsza wystawa czasowa „Ostki, ości, ościenie” prezentuje  33 eksponaty jednych z najstarszych narzędzi używanych do połowu ryb. Opowiada o ich historii, sposobie wykorzystania oraz różnorodności. Druga wystawa czasowa na którą zapraszamy „Bursztyn. Złoto Północy” szeroko omawia tematykę bursztynu. Zobaczycie niezwykły eksponat amberoskop, tylko 4 takie urządzenia prezentowane są Świecie!♥ i jeno z nich mieści się w niechorskim muzeum.

Zachęcamy do skorzystania z lekcji muzealnych czy zwiedzania z przewodnikiem zarówno grupy zorganizowane jak i gości indywidualnych.

Do zobaczenia!