„Późne życie” spotkanie autorskie z Ingą Iwasiów

25 maja w Sali Wystawienniczej w Rewalu odbyło się współorganizowane przez Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu oraz Stowarzyszenie Aktywni Kulturalnie wyjątkowe spotkanie autorskie z Ingą Iwasiów pisarką, krytyczką literacką, profesorką literaturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, przez kilkanaście lat redaktorką naczelną dwumiesięcznika „Pogranicze”, od niedawna felietonistką „Dużego Formatu”, organizatorką życia kulturalnego i intelektualnego w Szczecinie, pomysłodawczynią Nagrody Literackiej dla Autorki „Gryfia”, ambasadorką Szczecina, wspaniałym człowiekiem. Wielkie dla nas wyróżnienie, że na „trasie koncertowej” autorki i najnowszej powieści „ Późne życie” znalazł się przystanek Rewal. Autorka czytając fragmenty powieści, odpowiadając na pytania, dyskutując o książce ale i szerzej o literaturze, marzeniach, życiu spędziła majowe popołudnie z czytelnikami. Niezmiernie wyjątkowe było to spotkanie. Pisarka opowiedziała o swojej inspiracji do napisania „Późnego życia”. Zdradziła czytelnikom, że to wydarzenia i przeżycia autorki ściśle związane z Pobierowem do którego lubi zaglądać poza tłocznym sezonem. I choć osada nadmorska wprost nie została nazwana z pewnością ją rozpoznamy. Zachęcamy do lektury!