Wernisaż Mrynistyka i Pejzaż

Tym razem na temat świetności wernisażu nie trzeba nic dodać, zdjęcia mówią same za siebie… a ilość sprzedanych obrazów świadczą o ich pięknie. Przybliżymy zatem Państwu postaci obu autorek:
Wiesława Kurowska jest prezeską Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej, Oddział Koszaliński. Swoje umiejętności plastyczne zdobywała, rozwijała oraz doskonaliła w Ognisku Kultury Plastycznej w Koszalinie. Przez kilka lat uczęszczała na zajęcia warsztatowe z plastyki do Klubu Nauczyciela w Koszalinie. Brała też czynny udział w wystawach zbiorowych Koszalińskiego Klubu Nauczycieli Plastyków – Twórców. Od 1999 roku uprawia malarstwo sztalugowe olejne. Jej pasją są kwiaty. Uprawia też malarstwo marynistyczne. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz plenerach malarskich. Od wielu lat jest zaangażowana w życie artystyczne i kulturalne i za ten wkład, w działalność na rzecz upowszechniania kultury, Pani Wiesława została nagrodzona przez Prezydenta Miasta Koszalina.
Bernadeta Pewniak mieszka i tworzy w pracowni malarskiej w Koszalinie. Jest członkinią Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie oraz Związku Artystów Plastyków w Poznaniu. Tematem prac artystki są portrety, pejzaże, martwa natura i kwiaty. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach. Jest laureatką wielu konkursów plastycznych. Obrazy prezentowane w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu inspirowane były naturą i samą przestrzenią jaka rozlega się nad rzeką Regą, jeziorem Jamno, czy naszym kochanym morzem Bałtyckim. Prezentację uświetnił portret Wilka Morskiego.

One thought on “Wernisaż Mrynistyka i Pejzaż

Add yours

 1. An impressive share! I have just forwarded this onto a friend who was
  doing a little homework on this. And he in fact bought me lunch due to
  the fact that I stumbled upon it for him…
  lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!! But yeah, thanks for
  spending time to discuss this subject here on your website.

  Also visit my web site Taxiunternehmen Tirol lesen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑