Warsztaty „Nasze Niepodległe Niechorze”

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaprasza na zajęcia rękodzielnicze pt. „Nasze Niepodległe Niechorze”!

Warsztaty poprowadzone zostaną przez seniorów dla dzieci i innych seniorów (emerytów, rencistów i inwalidów). Będzie to okazja, by połączyć zainteresowanie rękodzielnictwem oraz historią lokalną i narodową. W trakcie zajęć prócz tworzenia kotylionów, dzieci będą mogły usłyszeć opowieści o miejscowej historii związanej z odzyskiwaniem niepodległości i trudną pracą nad budową polskości na niechorskiej ziemi. Dzięki wspólnym spotkaniom uczestnicy będą mieli okazję do dyskusji oraz dzielenia się swoją wiedzą i pasją.

Warsztaty rękodzielnicze odbędą się w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu (Aleja Bursztynowa 28) we wtorki (4 września, 9, 16, 23 oraz 30 października) o godz. 14:00. Wstęp wolny. Ozdobne odznaki w barwach narodowych posłużą później w dniu promocji wydawnictwa pt.: „Nasze Niepodległe Niechorze”.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerem organizacyjnym zajęć jest Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło Nr 3 w Niechorzu.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”