Edukacujna Podróż w Czasie już ruszyła!

Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o., Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu oraz Multimedialne  Muzeum na Klifie w Trzęsaczu zapraszają do udziału w projekcie pod nazwą Edukacyjna Podróż w Czasie. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz zielonych szkół. Celem projektu jest przekazanie informacji o historii, tradycjach i bogactwie naszego regionu w ciekawy sposób oraz w przystępnych cenach.

W podstawowej wersji wycieczka składa się z 2 części, obejmujących przejażdżkę koleją wąskotorową oraz lekcję  tematyczną w muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Proponujemy również bardziej rozbudowaną formę wycieczki, podczas której uczniowie mogą dodatkowo poznać historię ruin średniowiecznego kościoła i zobaczyć efekty walki człowieka z żywiołem w Multimedialnym Muzeum na Klifie w Trzęsaczu.

Oferta promocyjna ma charakter sezonowy i jest dostępna w terminach: 1 maja – 20 czerwca i 20 sierpnia – 30 września 2017 r.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

W Pakiecie Podstawowym podczas 3-godzinnej wycieczki uczestnicy będą mogli poznać jeden z najpopularniejszych zabytków Pomorza Zachodniego, jakim jest nadmorska wąskotorówka oraz dowiedzieć się ciekawostek  na temat powstawania, wydobywania, czy zastosowania bursztynu. Podczas prelekcji pod nazwą „Poławiacze Bursztynu”, prezentowane są eksperymenty, dotyczące właściwości palnych bursztynu, jego zachowania w słodkiej i słonej wodzie. Uczniowie dowiadują się wielu przydatnych informacji, np. kiedy i gdzie wybrać się na poszukiwania bursztynu lub w jaki sposób odróżnić prawdziwy bursztyn od szkiełka, czy kamyka. Ponadto w ramach projektu przewidziane jest zwiedzanie ekspozycji marynistycznych  Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Każda Edukacyjna Podróż w Czasie kończy się wręczeniem uczestnikom pamiątkowych certyfikatów oraz słodkim poczęstunkiem, w postaci ciasteczek i gorących napojów (kawa, herbata). Aby optymalnie wykorzystać czas wycieczki, istnieje możliwość rozbudowania programu  o dodatkowe elementy oraz dostosowania całego projektu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Pakiet Optymalny, oprócz atrakcji zawartych w pakiecie podstawowym, obejmuje dodatkowo zwiedzanie Multimedialnego Muzeum na Klifie w Trzęsaczu. W trakcie nowoczesnej prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzą się o ciekawostkach geograficznych, związanych ze specyficznym położeniem Trzęsacza na 15. południku, poznają niezwykłą historię średniowiecznego kościoła na klifie oraz  legendę o Zielenicy, córce Neptuna. Wycieczka w tej wersji rozpoczyna się zawsze w Trzęsaczu i trwa ok. 4 godzin. W przypadku pakietu optymalnego nie ma możliwości zmiany ustalonego harmonogramu wycieczki.

Istnieje możliwość rozbudowania każdej z opcji wycieczki edukacyjnej o zwiedzanie latarni morskiej w Niechorzu. W takim przypadku należy liczyć się z wydłużeniem czasu wycieczki o ok. 1,5 godz. Zakup biletów w kasie latarni morskiej.

W każdym przypadku gwarantujemy ciekawą przygodę edukacyjną oraz wiele niezapomnianych wrażeń.

PAKIET PODSTAWOWY

Cena od osoby: 30 zł brutto

WERSJA NR 1 – START W TRZĘSACZU

CZAS TRWANIA: 3 GODZINY

10:00 – Wyjazd grupy koleją wąskotorową z Trzęsacza do Niechorza

10:27 – Przemarsz grupy z dworca Niechorze Gł. do Muzeum Rybołówstwa Morskiego

10:40 – Lekcja muzealna „Poławiacze Bursztynu”

11:15 – Wręczenie certyfikatów

11:20 – Zwiedzanie ekspozycji muzealnych

11:40 – Słodki poczęstunek (ciastka, herbata/kawa)

12:10 – Przemarsz grupy na dworzec kolei wąskotorowej w Niechorzu

12:24 – Powrót koleją wąskotorową do Trzęsacza

12:47 – Przyjazd do Trzęsacza

WERSJA NR 2- START W NIECHORZU

CZAS TRWANIA: 3 GODZINY

10:30 – Lekcja muzealna „Poławiacze Bursztynu” w Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu

11:10 – Wręczenie certyfikatów

11:15 – Zwiedzanie ekspozycji muzealnych

11:35 – Słodki poczęstunek (ciastka, herbata/kawa)

12:10 – Przemarsz grupy na dworzec kolejki wąskotorowej w Niechorzu

12:24 – Przejazd koleją wąskotorową do Trzęsacza

12:47 – Przyjazd do Trzęsacza

13:00 – Powrót pociągiem do Niechorza

13:26 – Przyjazd do Niechorza

W przypadku opcji podstawowej proponujemy skorzystanie z przejazdu wąskotorówką na trasie Gryfice-Trzęsacz. Wyjazd z dworca Gryfice Wąsk. o godz. 8:40. Tę możliwość polecamy szczególnie grupom ze szkół w Gryficach, Paprotnie i Karnicach.

PAKIET OPTYMALNY

Cena od osoby: 38 zł brutto

W przypadku pakietu optymalnego nie ma możliwości zmiany harmonogramu wycieczki.

START W TRZĘSACZU

CZAS TRWANIA: 4 GODZINY

9:00 – Wejście do Muzeum Multimedialnego na Klifie w Trzęsaczu

9:30 – Przejście grupy pod ruiny kościoła na klifie

9:45 – Przemarsz grupy na dworzec w Trzęsaczu

10:00 – Wyjazd grupy koleją wąskotorową z Trzęsacza do Niechorza

10:27 – Przemarsz grupy z dworca Niechorze Gł. do Muzeum Rybołówstwa Morskiego

10:40 – Lekcja muzealna „Poławiacze Bursztynu”

11:15 – Wręczenie certyfikatów

11:20 – Zwiedzanie ekspozycji muzealnych

11:40 – Słodki poczęstunek (ciastka, herbata/kawa)

12:10 – Przemarsz grupy na dworzec kolei wąskotorowej w Niechorzu

12:24 – Powrót koleją wąskotorową do Trzęsacza

12:47 – Przyjazd do Trzęsacza

 

INFORMACJE DODATKOWE

Oferta dotyczy grup zorganizowanych, składających się z co najmniej 15 uczestników.

Ze względu na ograniczoną pojemność pomieszczeń muzealnych, dla uzyskania zamierzonych efektów proponujemy tworzenie grup złożonych z maksymalnie 50 uczestników. W przypadku większej liczby osób proponujemy rozdzielenie na mniejsze grupy i skorzystanie z opcji dodatkowych, np. zwiedzanie latarni morskiej.

Z przyjemnością doradzimy przy wyborze odpowiedniej opcji wycieczki, a w razie potrzeby pomożemy w zorganizowaniu posiłków dla grupy lub w zaaranżowaniu transportu autokarowego zarówno na terenie gminy Rewal, jak i do dowolnego miejsca poza gminą.

Na specjalne życzenie, za dodatkową opłatą aranżujemy również zwiedzanie okolic gminy Rewal w asyście licencjonowanego przewodnika.

REZERWACJA

W celu sprawdzenia dostępności terminu oraz ustalenia harmonogramu wycieczki prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się  z działem marketingu. Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku, oprócz dni świątecznych, w godz. 8:00-16:00, pod nr tel. 691 93 93 12.

Po ustaleniu warunków prosimy o przesłanie pisemnego zlecenia rezerwacji, zawierającego informacje, dotyczace terminu i godziniy wycieczki, rodzaju wybranego pakietu oraz ilości uczestników, pocztą elektroniczną na adres: promotion@rewal.pl.

PŁATNOŚĆ

Płatność za usługę, gotówką, w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, w dniu wycieczki.

Na usługę wystawiamy fakturę VAT.

Opiekunowie grup i kierowcy – gratis.

ZAPRASZAMY!

http://www.kolej.rewal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑