Wystawa czasowa DOM RYBAKA

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu serdecznie zaprasza do zwiedzania nowej wystawy czasowej pt. Dom rybaka. Rekonstrukcja stanu z lat 20/30. XX wieku przygotowanej przy współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Wygląd wsi rybackiej zmieniał się na przestrzeni wieków. Początkowo, gdy życie rybaków uzależnione od pogody i niebezpiecznej pracy było trudne, wystrój ich chat był skromny. Przyjazdy letników w XIX wieku sprawiły, iż zaczęli dostosowywać swe domy do potrzeb kuracjuszy i wymogów nowoczesności, co wpłynęło na zmianę wyposażenia wnętrz.

Wystawa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie przedstawia niezwykle ciekawy okres w historii pobrzeża Bałtyku. Czas, w którym rozpoczął się nieodwracalny już proces zmiany wiosek rybackich w kurorty, choć nie wszystkie w jednakowym stopniu i tempie zostały mu poddane.